Prodance 2000 Baia Mare a cucerit 14 medalii la Cupa Sătmarului

Prodance 2000 Baia Mare a cucerit 14 medalii la Cupa Sătmarului

14 noi medalii au cucerit perechile de la școala de dans Prodance 2000, de data aceasta la Cupa Sătmarului. Băimărenii au evoluat în 24 de finale, obținând patru medalii de aur, șapte de argint și trei de bronz. În acest final de săptămână, perechile școlii de dans Prodance 2000 vor evolua în cadrul concursului național Cupa Feeling din Oradea.

În cadrul concursului național Cupa Sătmarului care a avut loc în 14 și 15 mai, 31 de perechi au reprezentat clubul Prodance 2000. Sportivii de la școala de dans băimăreană au reușit să acceadă în 24 de finale, cucerind patru medalii de aur, șapte de argint și trei de bronz.

Răzvan David – Larisa Preda (categoria Hobby, 12-15 ani), Sebastian Silaghi – Dalia Bărbos (Clasa D, 12-13 ani), Vlad Fazekas – Alexandra Chioreanu (Clasa D, 16-34 ani, Standard) și Luca Man – Antonia Zăhan (categoria Debutanți, 8-9 ani) sunt perechile care au urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului.

Rezultatele obținute de perechile Prodance 2000 la Cupa Sătmarului

Hobby, 6-9 ani 

David Mocan – Alisia Maghiari – medalia de argint

Andrei Radu – Carina Bărcuteanu – medalia de bronz

Hobby, 12-15 ani 

Răzvan David – Larisa Preda – medalia de aur

Clasa E, 12-13 ani 

Christian Barkoczi – Ștefana Prună – medalia de bronz

Darius Fazekas – Daria Katona – loc 4

Adrian Pop – Anca Dunca – loc 6

Clasa E, 14-15 ani 

Călin Dunca – Dora Negrea – loc 5

D, 12-13 ani 

Sebastian Silaghi – Dalia Bărbos – medalia de aur

Darius Frîncău – Dora Trufan – loc 4

Alexandru Rîpa – Riana Andreca – loc 6

Clasa D, 16-34 ani, Standard 

Vlad Fazekas – Alexandra Chioreanu – medalia de aur

 

Clasa D, 16-34 ani, Latino 

Zoltan Bagosi – Dorina Fărcaș – medalia de argint

Basic, 12-13 ani, Latino 

Darius Frîncău – Dora Trufan – medalia de bronz

Basic, 16-34 ani, Standard 

Vlad Fazekas – Alexandra Chioreanu – medalia de argint

Basic, 16-34 ani, Latino

Zoltan Bagosi – Dorina Fărcaș – loc 4

Debutanți, 4-7 ani

Cătălin Găvruș – Medeea Moldovan – medalia de argint

Victor Drule – Mira Levay – loc 7

Debutanți, 8-9 ani 

Luca Man – Antonia Zăhan – medalia de aur

Alexandru Mihuț – Ioana Grozavu – loc 5

Mihai Covaci – Georgia Mățan – loc 6

Debutanți, 10-11 ani 

Andrei Sandor – Beatrice Lukacs – medalia de argint

Precompetițional, 1 dans, 8-9 ani

Alexander Bacalov – Izabela Ursenco – medalia de argint

Precompetițional, 1 dans, 10-11 ani 

David Costenar – Cezara Ursenco – loc 7

Cristi Zoicaș – Roxana Sîncean – loc 9

Precompetițional, 1 dans, 12-15 ani

Alex Augustin – Iulia Bujor – loc 7

Denis Șilimon  – Virginia Dale – loc 8

Precompetițional, 2 dansuri, 8-9 ani

Robert Vlășan – Sabina Strîmb – loc 5

Precompetițional, 2 dansuri, 10-11 ani

Bogdan Stanca – Adriana Andronic – loc 7

Alex Roman – Carla Cionte – loc 10

Precompetițional, 2 dansuri, 12-15 ani

Denis Șilimon  – Virginia Dale – loc 4

Precompetițional, 3 dansuri, 8-9 ani

Alexander Bacalov – Izabela Ursenco – medalia de argint

Solo fete, 8-9 ani

Maria Danciu – loc 7

Solo fete, 10-14 ani

Daiana Lupșe – loc 9

Antonia Achim – loc 9

Andreea Bujor – loc 13

În 21 mai, perechi de la Prodance 2000 vor concura în cadrul ediției a patra a concursului național Cupa Feeling din Oradea.

Comentează simultan aici și pe Facebook:

Comentarii

REDACTIA Maramuresenii.ro

REDACTIA Maramuresenii.ro

Puteti contacta Redactia Maramuresenii.ro prin e-mail la redactia@maramuresenii.ro. Va vom raspunde prompt.


Etichete atasate acestui articol
Baia MareProdance 2000

Fara comentarii

Scrie un comentariu
Momentan nu sunt comentarii! Poti fi primul care comenteaza acest articol!

Scrie un Comentariu

Adresa de e-mail nu va fi publicata
Campurile marcate sunt obligatorii*